Digitalizace 8mm filmu

Digitalizace 8mm filmu

Digitalizace, přepis, převod video formátu 8mm celuloidového filmu super a normál (standard). Digitalizace 8mm filmů černobílých i barevných. 8 mm filmy se vyráběli z celuloidu a mají perforaci pouze na jedné straně, která umožňuje posun filmu v promítačce. 8mm filmy mohou být jako pozitiv i negativ, výsledný záznam je však vždy pozitiv. Převod pouze 8mm filmů bez zvuku, němé.

Digitalizované celuloidové filmy mohou být navinuty na svitky, kotouče i cívky, které se vyráběly z plastu, plechu, dřeva i papíru. Šířka těchto kotoučů je 10 - 12 mm dle materiálu. Nutné je dbát na jeho správné navinutí, aby nedocházelo k deformaci 8 mm celuloidového filmu.

K digitalizaci standardně zdarma provádíme základní úpravy záznamu. Optický stabilizátor záznamového zařízení odstraní drobné chvění neklidu obrazu 8mm filmu. Větší poruchy, porušení perforace filmu, vodících dírek, stabilizátor nedokáže kompenzovat. Nastavení ořezu záznamu přímo u digitalizace. Černé nerovné okraje automaticky ořezáváme, aby zbyl pouze obraz. Digitalizovaný záznam z 8mm filmů dále zpracováváme a upravujeme. Základní střih odstraní bílé, černé nebo spálené místa na filmu. Profi střih zajistí, aby konečný snímek působil uceleněji, měl dynamičtější průběh a výsledkem byl dojem skutečného filmu. Střih vlastní, kde si můžete sami zvolit způsob střihu z 8mm filmů. Pro 8mm film doporučujeme filtr obrazu, kde provedeme stabilizaci obrazu, oživení obrazu, přidání kontrastu neboli prosvětlení. K němému celuloidovému 8mm filmu lze přidat hudební doprovod. Do filmu lze vložit jakýkoliv titulek, navigační menu i přidávat digitální fotografie. Provádíme i synchronizaci obrazu se zvukem.

AKCE

Digitalizace 16mm filmu

Digitalizace 16mm filmu

Digitalizace, přepis, převod video formátu 16mm celuloidový film. Němý film byl perforovaný po obou stranách filmu. 16 mm filmy zvukové mají na jedné straně perforaci a na druhé straně buď magnetickou zvukovou stopu nebo optickou zvukovou stopu. Provádíme digitalizaci 16mm filmů černobílých i barevných. 16mm filmy mohou být pozitiv i negativ, výsledný obraz je však vždy pozitiv. Kotouče, cívky se vyráběly z plastu, plechu, dřeva i papíru. Šířka kotoučů 20mm - 24mm dle materiálu.

K digitalizaci standardně zdarma provádíme základní úpravy záznamu. Optický stabilizátor záznamového zařízení odstraní drobné chvění neklidu záznamu 16mm filmu. Černé nerovné okraje obrazu z filmu jsou automaticky ořezány. Digitalizovaný film z 16mm filmů dále upravujeme. Základní střih odstraní bílé, černé nebo spálené místa na filmu. Střih profi je prováděn tak, aby konečný snímek působil uceleněji, měl dynamičtější průběh. U vlastního střihu si můžete sami zvolit způsob střihu. Pro 16mm film doporučujeme záznam upravit takzvaným filtrem obrazu, kde provedeme stabilizaci obrazu, oživení obrazu, přidání kontrastu neboli prosvětlení. K celuloidovému 16 mm filmu lze přidat i námi, možnosti je i Vámi zvolený hudební doprovod. Do filmu lze vložit jakýkoliv titulek, navigační menu i přikládat naskenované fotografie. Provádíme i synchronizaci videa s audiem (zvukem).

Skenování svitkového filmu

Skenování svitkového filmu

Digitalizace, přepis, skenování foto formátu svitkový film. Skenujeme svitkový film negativní, pozitivní film nastřihaný po jednom nebo více snímků, role, svitky nebo proužky. Snímek je jeden obrazový pohled do velikosti 60 x 60 mm včetně nebo od velikosti 60 x 60 mm do velikosti 60 x 120 mm včetně. Do této velikosti se ukládají i dva snímky, v takovém případě účtujeme jako dva snímky. Typové označení 120, 220. Šíře filmového pásu 61 mm. Standardní velikosti snímku 60 x 46mm a 60 x 60mm. Svitkový film skenujeme z pozitivu, negativu, barevné i černobílé.

Při skenování jsou standardně a zdarma provedeny základní úpravy svitkových filmů. Horizontální a vertikální překlopení filmů, správná rotace filmů a zrcadlové překlopení. Nastavení ořezu snímku přímo u skenování. Černé a nerovné okraje automaticky ořezáváme, aby nerušili celkový obraz. Svitkové filmy musí být vyvolané. Filmy nevyvoláváme. Snímky skenujeme ručně na skeneru Canon s technologii LET. Barevná hloubka 48bit. Odstíny šedé 16bit. Na naskenovaném svitkovém filmu můžeme provést filtr snímků, kde foto prosvětlíme, přidáme kontrast a následně oživíme barvy barevnému filmu. Retuš obrazu vyřeší poškrábaný film, drobné nečistoty, prach i vlhkost v podobě vrstevnic. Snímky, které naskenujeme se zařadí do složek, které se mohou opatřit názvem, číslem dle Vašeho požadavku.

Digitalizace magnetofon. pásky

Digitalizace  magnetofon. pásky

Digitalizace, přepis, převod audio formátu magnetofonový pásek, kotouč. Na magnetofonové pásky se nejčastěji zaznamenával zvuk, ale provozovali se i digitální magnetofony pro záznam digitálních dat. Magnetofonový pásek obsahuje magnetickou vrstvu, na kterou se zvuk zaznamenává. Digitalizujeme analogový záznam mono i stereo. Kotouče se dají přetáčet z obou stran. Mají většinou 4 stopy, to znamená, že mají na jedné straně 2 MONO stopy, nebo 1 STEREO stopu. Standardní rychlost přehrávání je 9,5cm/s, popř. 19,05cm/s.

Šířka kotoučů 10 - 12mm dle materiálu. Nutné je dbát na jeho správné navinutí, aby nedocházelo k deformaci magnetofonového pásku.

K digitalizaci standardně zdarma provádíme základní úpravy pásků. Provedeme střih začátku a konce zvuku. Jakoukoliv rychlost otáčení vždy přizpůsobíme skutečné rychlosti kotouče. Dále je na výběr mezi střihem základním, což obsahuje střih prázdných a poškozených míst, střihem profi, který je prováděn tak, aby konečný zvuk působil uceleněji, měl dynamičtější průběh a výsledkem byl kompaktní zvuk a střih vlastní, kde si můžete sami zvolit způsob střihu z magnetofonového pásku. Pro magnetofonový pásek doporučujeme pásek upravit tzv. filtrem zvuku, kde provedeme odstranění šumu a brumu a následnou úpravu výšek a basů ekvalizérem. Provádíme i synchronizaci videa a audia (obraz se zvukem).

AKCE
nahoru